Daj na to!

Tvoj pravidelný dar dá impulz tomu, na čom pracujeme.

Aktuálne zbierky

Saleziánske dielo na Trnávke

Pravidelné finančné dary pre celé Saleziánske dielo na Trnávke sú určené na vytváranie grantového fondu, z ktorého sa poskytuje štartovací príspevok pre zbierky na konkrétne projekty.

Takto môžeš pomôcť udržať a rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre deti, mladých, rodičov aj seniorov.

Pomôžme zažiť tábor aj deťom, ktoré si to nemôžu dovoliť

Financie nemôžu byť bariérou v účasti na našich akciách. Mnohé deti túžia zažiť nezabudnuteľné letné dobrodružstvá na našich táboroch, no nemôžu si to dovoliť. Vaša štedrosť umožní deťom, ktoré by si inak tábor nemohli dovoliť, užiť si skvelý čas v dobrom kolektíve so zmysluplným programom.

Z grantového fondu Daj na to!, ktorý tvoria pravidelní darcovia, bol na túto zbierku poskytnutý štartovací príspevok 930 €.
Aktuálny stav
3 388 €
Cieľová suma
4 650 €
Viac informácií

Rekonštrukcia kostola

Myšlienky na rekonštrukciu kostola sa objavujú na Trnávke už dlhšie. Chrám, v ktorom sa prvá svätá omša slúžila v roku 1939, nikdy nedokončili podľa pôvodného zámeru. Dnes hľadáme spôsoby ako dielo dokončiť a vytvoriť moderný liturgický priestor otvorený pre každého.

Z grantového fondu Daj na to!, ktorý tvoria pravidelní darcovia, bol na túto zbierku poskytnutý štartovací príspevok 5 000 €.
Aktuálny stav
123 391 €
Cieľová suma
600 000 €
Viac informácií

Nové šatne a zázemie futbalového klubu

Náš futbalový klub SDM Domino má veľký sen. Veríme, že práve s Tvojou pomocou sa splní. Viac šatní, priestoru na cvičenie a omnoho viac!

Z grantového fondu Daj na to!, ktorý tvoria pravidelní darcovia, bol na túto zbierku poskytnutý štartovací príspevok 1 000 €.
Aktuálny stav
1 542 856 €
Cieľová suma
1 850 000 €
Viac informácií

Služby

Vybrať si môžete z množstva rôznorodých aktivít a služieb.

Farnosť

Naša farnosť sa nachádza na okraji mesta v mestskej časti Ružinov. Jej územie tvoria sídliská Trnávka, Ostredky, Mierová kolónia, Štrkovec, Zlaté piesky a Letisko. Spravujú ju saleziáni a patrónom kostola je sv. Ján Bosco.

Futbalový klub

SDM DOMINO je najväčší mládežnícky futbalový klub na Slovensku. Pôsobí v ňom vyše 500 hráčov, 50 trénerov, 1000 rodičov. Tréneri, futbalisti, rodičia a všetci sympatizanti sa snažia budovať spoločne jeden klub.

Oratko

Oratko vytvára priestor na stretávanie sa rovesníckych skupín pre deti a mládež. Vyrastajú v ňom animátori, ktorí sa vo voľnom čase aktívne venujú deťom. Pripravujú pre nich rôzne zážitkové akcie, výlety a letné tábory.

Rodinná poradňa

Family Garden je poradenské centrum pre rodiny. V oblasti poradenstva je priestor pre osobné stretnutie s odborníkom. V oblasti prevencie je k dispozícii množstvo prednášok, vzdelávacích kurzov a školení.

Materské centrum

Materské centrum Margarétka rozvíja zručnosti detí predškolského veku, socializuje matky a ženy. Vytvára priestor na stretávanie sa celých rodín a pomáha tak saleziánom venovať sa tým najmenším.

Škôlka

Materská škola Mamy Margity je trojtriedna škôlka s celodennou starostlivosťou. Materská škola je súčasťou Rodinného centra a má k dispozícii aj vonkajšie priestory pre pohybové aktivity s deťmi.

Skauti

Na Trnávke môžete zažiť 1000 osobonocí v lone prírody, 300 družinoviek ročne pre viac ako 140 mladých. Skauting pomáha vytvárať prostredie, kde môže mládež vyrásť v zodpovedných a zrelých dospelých.

Futbalové ihrisko a bežecká dráha

Futbalové ihrisko na veľkom umelom trávniku je k dispozícii verejnosti vždy, keď na ňom nie je tréning futbalového klubu. Tvorí ho okrem trávnatej plochy aj bežecká dráha, ktorá z ihriska pokračuje v okolí Rodinného centra.

Zdravotné stredisko

V zdravotnom stredisku sa nachádza lekáreň, všeobecná ambulancia pre dospelých, pediatrická, gynekologická, psychologická, endokrinologická, zubná a ortopedická ambulancia.

Ukončené zbierky

Prečalúnenie multifunkčných hranolov v Sále pod kostolom

Hranoly 11 rokov slúžia na skákanie a šantenie malých detí, tlmia dopady pod lezeckou stenou, robia mantinel florbalistom a slúžia ako pohodlné sedenie na podujatiach. Podpor ich obnovu a prečalúnenie a daj im druhý dych.

Vyzbieralo sa 1 331 €.

Nový dizajnový nábytok pre Oratko

Naše Oratko prešlo stavebnou rekonštrukciou, no jeho biele miestnosti zívajú prázdnotou. Klubovne sme sa preto rozhodli zaplniť minimalisticky a funkčne. Stredná odborná škola dizajnu mala perfektné nápady ako ich zútulniť a čo viac, jej študenti nám pomohli aj celý návrh zrealizovať.

Vyzbieralo sa 3 320 €.

Druhý dych - rekonštrukcia sály pod kostolom

Po osemdesiatich rokoch máme novú sálu pod kostolom. Architekt z našich radov – Michal Lang vytvoril príjemný, moderný a najmä praktický návrh, ktorý v skutočnosti bol naozaj aj novým dychom pre túto sálu.

Vyzbieralo sa 115 700 €.

Animátori idú za don Boscom

Neoddeliteľnou súčasťou našej animátorskej formácie je Stredisková škola animácie (SŠA). Na záver SŠA by sme chceli našich absolventov zobrať za don Boscom do Turína, pomôžte nám túto túžbu zrealizovať!

Vyzbieralo sa 3 909 €.

Svetelná tabuľa pre SDM Domino

Aký je vlastne stav zápasu? Koľko sa ešte bude hrať a s kým to hráme? Na tej tabuli vôbec nič nie je vidieť! Vyriešme to spoločne!

Vyzbieralo sa 9 177 €.

Energie pre farnosť na zimnú sezónu 2022/2023

Náklady na energie pre sezónu 2022/2023 stúpli o 16 tisíc eur a zároveň dlhodobo klesajú príspevky do zvončeka. Aj vďaka Tvojej podpore bude môcť farnosť a Oratko fungovať so svetlom a teplom.

Vyzbieralo sa 10 967 €.

Vysávač pre MC Margarétka

V našom materskom centre Margarétka chýba vysávač. Taký, ktorý by raz-dva povysával omrvinky z tyčiniek, piškót aj brumíka. Zvládol by vysať rozsypanú ryžu z montessori herničiek, ale aj milión nastrihaných papierikov a rozsypaných trblietok.

Vyzbieralo sa 400 €.

Ďakujeme